Haber

Kocaeli’de eşini öldüren eş: Bize büyü yaptılar

Kocaeli’nin İzmit ilçesi Erenler Mahallesi Kamer Sokak’ta 30 Mart 2022’de meydana gelen olayda Hacı P. isimli şahıs, tartıştığı eşi Ayşe P.’yi belinden bıçaklayarak yaraladı. , 5 yaşındaki çocuğunu da yanına alarak kayıplara karıştı.

kocası tutuklandı

Ayşe P. kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi, zanlı koca Sakarya’da gözaltına alındıktan sonra çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

“Hacı bana ‘Ayşe’ye cinler musallat oldu’ derdi”

Olayla ilgili duruşma 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam etti. Duruşmaya tutuklu zanlı Hacı P., öldürülen Ayşe P.’nin ailesi, tarafların avukatları ve tanıklar katıldı.

Gelen belgelerin alınmasının ardından duruşmada tanık olarak dinlenen Koray İ. dedi ki:

“Hacı bizim aile dostumuz. Hacı eşinin psikolojik sorunları olduğunu benden yardım isteyeceğini söyledi. Hacı eşini hastaneye götürmek istedi ama Ayşe kabul etmedi. Hacı bana kederli ‘Ayşe musallat oldu’ dedi. Hacı, “Seni hastaneye götürmek istiyorum ama beni kabul etmeyince eşimizden, arkadaşımızdan yardım istiyorum” diyordu. sana yardım edelim'”

“Ayşe sihirle uğraşıyordu, muskaları vardı”

Sanık ile maktulün sürekli tartıştığını belirten sanığın ablası Sultan A., şu ifadeleri kullandı:

“Ayşe sihirle uğraşıyordu, tılsımları vardı. Bir anda kendini kaybedip deliriyordu. Bir keresinde kaynayan çaydanlığı kocasının üzerine atıyordu, gücü ben tuttum. Geçen gün engelli oğlumu bıçakla tehdit ettiğini duydum. Ben de onlardan evimi terk etmelerini istedim.”

“Ayşe bana ‘Ben Hacı’yı eş olarak değil domuz olarak görüyorum’ dedi”

Nazlı İ. ayrıca şunları söyledi:

Ayşe balkona çıkıp ‘Sana karı olmayacağım, başkalarına yaparım’ diye bağırırdı. ‘Ben onları domuz olarak değil domuz olarak görüyorum’ diyerek hocaya gitmek istediğini söyledi.Hacı ve Ayşe birlikte hocaya gittiler.Hoca ikisine üç harfin musallat olduğunu söylemiş.”

“Eşim yaşıyor mu bilmiyorum”

Son duruşmada eşini bıçakladığını hatırlamadığını söyleyen Hacı P., bugünkü savunmasında şunları söyledi: “Asılmak istiyorum. Karım yaşıyor mu bilmiyorum. Gidip Adapazarı’na bakmak istiyorum. Sonra kendimi öldürürüm. Bize büyü yapıldı”söz konusu.

Mahkeme heyeti, sanıkların tutukluluk halinin devamına ve eksikliklerin giderilmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

bayramorenajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu