Haber

İbn Haldun Üniversitesi depremzede öğrencilerini ağırladı

Bu yıl ikincisi düzenlenen YKS Akademik Hazırlık Kampı ve Sanat Spor Kültür Kampı yine lise öğrencilerini ağırladı.

Geçen yıl 80 ilden öğrencilerin katıldığı kamplarda bu yıl kontenjanın tamamı depremzedelere ayrıldı.

11 ilden 250 öğrenci YKS Akademik Hazırlık Kampı’na, 50 öğrenci Sanat Spor Kültür Kampı’na katıldı. Öğrencilerin tüm masrafları üniversitemiz tarafından karşılanmaktadır. Konaklama yine üniversitemizin yurtlarında gerçekleşti.

YKS Akademik Hazırlık Kampı’nda öğrenciler, üniversite giriş sınavına yönelik çeşitli eğitimler aldı. Eksik noktaları tamamladık. Gezi, spor aktiviteleri, çeşitli atölye çalışmaları, açık hava sineması gibi etkinliklere de katıldı. Üniversite ve kampüs hayatını deneyimledi, diğer illerden gelen arkadaşlarıyla kaynaştı.

Sanat Spor Kültür Kampı’nda gençler unutulmaz deneyimler yaşadı. Spor merkezinde futboldan okçuluğa, tenisten yüzmeye, voleyboldan hentbola kadar sporun her alanında eğitim aldı. Drama, tiyatro, tarih, bilişim, meslek ve yenilikçi öğrenme üzerine derslere katıldı… Çeşitli seminerler, atölye çalışmaları ve etkinlikler de yine programa dahil edildi.

Öğrencilere sertifikaları İbn Haldun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Atilla Arkan, Genel Sekreter Sebahattin Belik ve Genel Sekreter Yardımcısı Kemal Sarı tarafından takdim edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu