Haber

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nde acil durum tatbikatı yapıldı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olası afet senaryolarına karşı ‘acil durum tatbikatı’ düzenledi.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, İş Sağlığı ve Güvenliği Şube Müdürlüğü koordinasyonunda, TESKİ çalışanları, belediye şirketlerinin iş sağlığı ve güvenliği ekipleri, İtfaiye iş birliğiyle belediye hizmet binasında acil durum tatbikatı yapıldı. Bölüm ve 112 Acil Çağrı Merkezi Ambulans hizmetleri.

Tatbikatta senaryo gereği farklı katlarda yaralanan diğer 4 çalışana belediye bünyesindeki işyeri doktoru, işyeri hemşiresi, acil tıp teknisyeni ve ilk yardım ekipleri tarafından müdahale edildi ve yaklaşık 1100 çalışan tahliye edildi.

Açıklamada sözlerine yer verilen Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, sarsıntı ve olası bir afete karşı titizlikle hazırlıklarını yürüttüklerini belirtti.

Tatbikatlarla can ve mal kayıplarını en aza indirmeyi hedeflediklerini belirten Albayrak, “Tekirdağ deprem bölgesinde yer alıyor. Bu nedenle olası bir depremde hem yapılacakları, hem de öncesinde alınacak önlemleri ve önlemleri önemsiyoruz. Muhtemel bir afet sonrası yapılması gerekenler Belediye olarak olası bir afet “Yaptığımız tatbikatlarla afetler karşısında yapılması gerekenleri hayata geçirdik. Afet anında ve sonrasında yapılması gerekenleri mevzuata uygun olarak yaptık. Bu tür çalışmalar, afetlerde yapmamız gerekenleri daha hızlı ve ölçülü uygulayabilmemiz açısından son derece değerli” dedi.

sarkikaraagac-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu