Haber

27 Yıl Önce Kaybolan İtalyan Kız İstanbul’da Aranıyor

1996 yılında 3 yaşındayken İtalya’da kaybolan Angela Celentano isimli kızın izleri İstanbul’a kadar uzandı. Kızın kaçırıldığı iddiasıyla ilgili soruşturmanın İtalyan ve Türk polisi ile işbirliği içinde yürütüldüğü belirtildi.

1996 yılında İtalya’da 3 yaşındayken kaybolan Angela Celentano isimli kızın nerede olduğu araştırılırken, 27 yıl sonra Türkiye’de olabileceği ihtimali gündeme geldi.

İtalya’nın en gizemli olaylarından biri olan olayda, kaybolduktan sonra bir daha bulunamayan Angela Celentano’nun babası olarak tanıdığı bir kişiyle Büyükada’da yaşadığına dair yeni bir ipucunun ortaya çıkması, ortalığı karıştırdı. soruşturma yeniden açılacak

Angela’nın annesi ve babası Catello-Maria Celento çifti bu kez Türkiye’den gelen haberle heyecanlanırken, kızlarına kavuşabileceklerine dair umutlarını da canlı tuttu.

İtalyan basınında yer alan habere göre Vincenza Trentinella isimli İtalyan kadın, Büyükada’da bir Türk’e dair ipucu paylaştı. Trentinella da rahibin Büyükada’da veteriner olarak çalışan bir kişiden bahsettiğini bu yüzden yıllar sonra Büyükada’ya gittiğini ve Angela’yı kaçırdığı iddia edilen adamla görüştüğünü savundu. Hasta olduğu iddia edilen baba ve kızla da görüştüğünü belirten Trentinella, İtalya’ya döndükten sonra söz konusu kişinin adını ve telefon numarasını İtalyan polisine verdiğini söyledi.

İtalyan basınında yer alan haberlere göre İtalyan polisi, Türk polisiyle işbirliği içinde Büyükada’da FD isimli birini sorguladı.

Ancak yapılan sorgulamada, söz konusu kişinin Trentinella ile hiç tanışmadığı, Angela’yı kaçıran kişinin yüzünde herhangi bir yara izine rastlanmadığı belirtilirken, polisin daha sonra “Fahfi Bey” isimli başka bir kişinin daha varlığını tespit ettiği bildirildi. . İtalyan yargıcın da bu bilgiler ışığında soruşturmayı 6 ay daha uzatarak söz konusu tartışmanın araştırılmasını talep ettiği belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu